در سال ۲۰۱۶ فورکامر درهای خود را به روی اوترخت باز کرد٬ تا با ایجاد فضایی برای تعامل فرهنگ های مختلف به وسیله ایجاد مکانی الهام بخش و فراهم سازی امکانات لازم برای استعداد های جمع متنوع مان به احساس تعلق و اتحاد ایشان دامن بزند. از همان روزهای اول٬ ما تلاش کردیم تا تضمین کنیم که فعالیت های جمع ما نه فقط برای مردم٬ که به وسیله مردم خلق شود.

ما با ایجاد گروه های کوچک سعی میکنیم ارتباطات خلاق و ارزشمندی را بسازیم تا بستری برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و استعداد ها باشد. با همکاری افراد حرفه ای و محلی٬ گردهمآیی ها و پروژه هایی را طراحی میکنیم که حیات را به فضای ما هدیه میکند و همچنین رویدادها و اشیایی را می سازیم که فعالیت های ما را تسهیل کند. ما به این مهم رسیده ایم که بسیاری از پروژه ها از ذوق و قریحه جمعی ما نشئت میگیرد٬ برای مثال: کافه های هفتگی زبان و شب های بازی٬ برنامه های داستانگویی٬عکاسی و هنرهای تجسمی\طراحی پروژه ها٬ برنامه های موسیقی و بسیاری دیگر.

فورکامر برپایه برابری و فردیت ساخته شده است.  ما چهارچوبی ساختیم تا این فضا به شرکت کنندگان داده شود که بتوانند روی پروژه های شخصی خودشان٬که برای آنها با معنی است و به استقلالشان و ملحق شدن به جامعه می انجامد٬ کار کنند. هدف ما این است که فضای امنی برای افراد به وجود بیاوریم تا در آن بتوانند افکار٬ احساسات و دانسته هایشان را به اشتراک بگذارند و با تبادل تجربیاتشان ارتباطاتی سودمند پیدا کنند. به نظر ما الحاق به جامعه نمیتواند به وسیله پیروی از پروسه های غیرشخصی و قواعد اتفاق بیفتد٬ بلکه این مساله با یک احساس تعلق شخصی تحقق پیدا میکند.

ما در فورکامر از روند طراحی و فرهنگ برای ساختن فضایی پذیرا استفاده میکنیم با این هدف که بتوانیم فضاهای خالی بین گروه های مختلف در جامعه را پر کنیم. ما بر این باوریم که نقش طراحی و فرهنگ در پیشگامی شهروندان این است که شرکت کردن و تعلق که هر دو از مبانی اصلی الحاق به جامعه و یکپارچگی جامعه هستند را تشویق و هدایت کنیم. این ابزارها راهی است که توسط آن افراد را با یکدیگر وصل کنیم و دیگری را آشنا تر کنیم.

فورکامر یک پروژه است که به وسیله طراحان جامعه و محققان٬ پیم فان در میل و شای رویو ساخته شده و به وسیله موسسه کالکتیو نانز حمایت می شود.

Diensten

Verhuur ruimte
Wil je zelf een evenement organiseren of mede organiseren in onze prachtige ruimte in de levendige wijk Lombok? Neem dan contact met ons op en dan bespreken we samen de beschikbaarheid, verschillende mogelijkheden en prijzen van onze ruimte. 

Catering
Ben je geïnteresseerd in het proeven van mooie gerechten zoals Injera, Maklube en Tabule? Steun één van onze community leden door hem of haar overheerlijk eten en drinken te laten maken voor jouw evenement.

Cultureel programma
Ben je op zoek naar passende culturele inhoud? Steun één van onze community leden en laat ze hun talenten delen met jou en je gasten! Onze community is van alle markten thuis; van storytelling en muziek, tot dansworkshops en poëzie.  

Workshops/dialoog
Bij al onze activiteiten proberen we begrip voor elkaar en een nieuwe verbinding tussen mensen te stimuleren. Wil je een workshop of dialoog organiseren die aansluit bij de onderwerpen waar we aan werken? Neem dan contact op! 

wordt mogelijk gemaakt door: