More selected projects

Dialoog 1_SolidariteitDialoog 1_Solidariteit

Online Dialoog 1: Solidariteit - Zaterdag 20 Juni

Op 20 juni is het wereldvluchtelingen dag. 
De dag om met elkaar in discussie te gaan over dit onderwerp.   

De afgelopen jaren wordt er veel gepraat over 'solidariteit'. Niet alleen de Black Lives Matter protesten wereldwijd maar ook solidariteit tegenover vluchtelingen komen vaker naar de voorgrond. Acties van SOSMoria en Europe Must Act roepen Nederlanders en Europeanen op solidair te zijn met vluchtelingen in kampen op de Griekse eilanden door een mogelijkheid te creëren om vluchtelingen daar weg te krijgen. Staatssecretaris Broekers Knol zegt solidair te zijn met diezelfde vluchtelingen door geld te geven aan Griekenland om weeshuizen op te zetten op het Griekse vasteland. De Europese Commissie geeft geld aan Griekenland om de Europese grenzen beter te 'verdedigen' en noemt dit ook solidariteit.   

Dus, wat is solidariteit dan? Blijkbaar is het een idee, een concept, een gevoel, wat door velen op een andere manier wordt ingevuld. Daarom willen wij daar juist op deze dag over in discussie gaan.   

Door middel van een online / offline webinar willen wij met een groep mensen offline en online in gesprek gaan over het concept solidariteit. Met een klein aantal mensen zullen wij in De Voorkamer aanwezig zijn om een online webinar te leiden. Hierbij zullen leden van Europe Must Act uit heel Nederland betrokken zijn, gerelateerde NGO's en politici.

De volgende vragen zullen centraal staan

Wat is solidariteit? 
Op wat voor manieren kun je solidair zijn? 
Met wie kun / moet je solidair zijn? Hoe ben jij solidair? 
Wat vind jij geen solidariteit?

Het evenement ziet er als volgt uit

10.30 - 10.35: introductie Europe Must Act 
10.35 - 10.50: mini college solidariteit 
10.50 - 11.00: Mohammed Saiah 
11.00 - 11.10: Tommy Hatim Sherif 
11.10 - 11.30: Spreker 3 (TBA) 
11.20 - 11.30: pauze  
11.20 - 12.00: discussie

Wil je aanwezig zijn tijdens deze dialoog of eraan bijdragen?

Stuur dan een bericht naar de Europe Must Act - Nederland facebookpagina of mail naar netherlands@europemustact.org.

Tot de 20e!

#EuropeMustAct
#NetherlandsMustAct
#UtrechtMustAct
#AmsterdamMustAct
#RotterdamMustAct
#LeeuwardenMustAct

General information

Date: 20 June, 2020
Time: 10:30 - 12:00
Location: online
Event partner:
Europe Must Act - Nederland

Heb je een vraag?

Stuur ons e-mail! info@devoorkamer.org
Blijf op de hoogte via onze Facebook page